Keto omlet na dzień dziecka

Pierwszego czerwca uznałam, że miło było by zrobić coś nieco innego niż normalnie. Przygotowałam Liliannie ketogeniczny omlet z 2 jaj, śmietanki, sera, szynki i uwaga.. buraczków! Wiem buraki nie są wskazane na keto, ale sztywniutkie trzymanie się zasad, raczej doprowadziło by mnie do poczucia trzymania przesadnego rygoru i kontroli. Póki co keto ma być dla mnie przygodą, fascynacją i przede wszystkim zabawą w kombinowaniu z żywieniem. Jeśli wiesz, że pomimo wszystkiego jesteś osobą która potrafi się zebrać w sobie i przestrzegać narzuconych sobie zasad, to w czym problem?

PRZEPIS NA OMLET

  1. Dwa lub jedno jajko, 50/100 ml śmietanki , szczypta soli, łyżeczka ksylitolu, buraczek – ze słoika, gotowany świeży też może być, serek i szynka – po plasterku.
  2. Patelnię lekko rozgrzej i wysmaruj masełkiem, wymieszaj jajko ze śmietanką,solą i ksylitolem.
  3. Podsmaż lekko buraczka – w zależności jak bardzo chcesz by był przysmażony.
  4. Wylej na buraczka masę jajeczną.
  5. Jak już się wszystko zetnie, połóż na górę serka i szyneczkę.
  6. Podaj wszystko z kawą zbożową 🙂 Smacznego życzę Tobie i Twojej pociesze!

Właśnie był dzień dziecka, kiedy zmieniłam podejście na, w rzeczy samej, dziecinne. To dzieci właśnie najlepiej wiedzą co oznacza zabawa. To one rządzą się swoimi prawami, w świecie, w którym teoretycznie nie ma żadnych praw i zasad – świecie chaosu i naturalności. Podążając za instynktem i słuchając intuicji, najlepiej się na tym wychodzi.

Intuicja i instynkt nawet w świecie dzieci potrafią zawieść – wiem. Właśnie dlatego dzieci się uczą, przewracają i wstają, potykają i idą dalej, grymaszą i przepraszają, płaczą a później śmieją. Nie naprawiajmy i nie czyńmy świata idealnym narzucając mu nasze zasady, niech rządzi się on własnymi prawami wedle swej naturalności – tak jak w kuchni. Kombinuj, smakuj i próbuj!

Smacznego!

Rating: 1 out of 5.

Published by agataredis@gmail.com

Jestem szczęśliwą mamą i realizującą się kobietą. Czego mi więcej do szczęścia potrzeba? Absolutnie niczego. Masz zdrowie i rodzinę - masz wszystko.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: