Keto galaretka malinowa z jogurtem sojowym i śmietanką single

Nie dość, że smaczna to na dodatek łatwa w wykonaniu – 2 minuty. I promise!

Odkąd przeszłam na dietę ketogeniczną, moim głównym priorytetem stało się zaoszczędzenie czasu i poświęceniu go rodzinie oraz własnym zainteresowaniom. Lubiłam dotychczasowy sposób odżywiania, jednak nie należę do grupy tradycjonalistów. Lubię wychodzić ze strefy komfortu, podnosić poprzeczkę a w szczególności sprawdzać jak się zachowam w totalnie innych, dotąd nieznanych mi, okolicznościach.

składniki do galaretki:

1.Saszetka galaretki o smaku malinowym, sugar free – bez cukru! 250ml gorącej wody – do rozpuszczenia galaretki, 250 gram jogurtu sojowego / greckiego pełnotłustego ( wymieszanego z nasionami szałwii hiszpańskiej), 100ml śmietany single/double. Garść malin.

Wykonanie galaretki:

2.Galaretkę rozpuszczamy w 250 ml gorącej wody. Nie czekając aż ostygnie dodaj jogurt – nie mieszając!!! (powstaną chmurki jogurtowe w wodzie galaretkowej), następnie dolej śmietankę i wrzuć maliny. NIE MIESZAJ NIC. Gotowe! 🙂

Proste prawda? Taki keto deserek możesz podawać w szczególności dzieciom na różne okazje. Piękny, głęboki różowy kolor na pewno przykuje uwagę każdego malucha i nasyci na długo. Nisko węglowodanowy deser jest świetnym zamiennikiem wysoko słodzonych pączków, eklerów, gofrów które, nie oszukujmy się, nie są najlepszym rozwiązaniem dla naszych pociech.

Każdy rodzic jest wystawiany na próbę każdego dnia, na imprezach urodzinowych kolegów i koleżanek dziecka czy w żłobkach. Jednak kierując się własnymi zasadami i przekonaniami, razem możemy pozostać nieugięci. Istnieje przeświadczenie, że czasami można. Jednak tutaj nasuwają się dwa zasadnicze pytania:

  1. Czy dziecko zrozumie co oznacza czasami oraz czy potrafimy mu je wyklarować?
  2. Jaka jest idea, przesłanie w dawaniu dziecku wysoko przetworzonej żywności?

Czy Ty rodzicu chciał byś dostać w nagrodę coś, co działałoby w gruncie rzeczy na Twoją niekorzyść, z zapłonem podobnym do bomby zegarowej?

Rating: 1 out of 5.

10 Revisions

Kiedy stykamy się ze źródłami wyjątkowo silnych oddziaływań…dosłowne doznajemy moralnego lub duchowego zawrotu głowy. Czujemy się zagubieni. Nasz kompas moralny błędnie wskazuje kierunek.

Fakty

Gubimy się w przestrzeni zewnętrznych oddziaływań. Nasz kompas moralny błędnie wskazuje kierunek, a my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Igła, która w normalnych momentach życia wskazywała ”północ”, czyli uniwersalne zasady rządzące życiem, w czasach nowoczesnych, miota się w różne strony.

KONSEKWENCJE

Występek to potwór tak odrażający, że go znienawidzisz, gdy na niego spojrzysz;

Widziany zbyt często staje się znajomy, i wpierw go znosisz, potem żałujesz, a w końcu obejmujesz.

To oddziaływanie porównuję do wpływu subkultury, w której żyjemy – kultury rodziny, firmy lub grupy przyjaciół. Może istnieć wiele poziomów tej subkultury, a obraz igły wskazującej niewłaściwy kierunek pod wpływem pola magnetycznego urządzenia jest bardzo sugestywny. Pomaga dostrzec, że ludzie tracą swą moralną orientację i wykolejają się pod wpływem potrzeby akceptacji i przynależności.

Rating: 1 out of 5.

KETO MISKA BUDYNIOWA Z JAJKIEM

SKŁADNIKI TO: BUDYŃ CZEKOLADOWY ZROBIONY NA BAZIE MLEKA SOJOWEGO ZAGĘSZCZONY SIEMIENIEM LNIANYM, NASIONAMI SZAŁWII HISZPAŃSKIEJ IZ DODATKIEM KAKAO.

Dodajemy JOGURT GRECKI, JAJKA USMAZONE NA SMALCU / MASEŁKU, ORZECHY NO I BAZA TO PODSTAWA :ZIELONE I ZDRIWE WARZYWA BOGATE W CHLOROFIL.

Podstawa każdej keto kuchni-jajo!

Nic dodać, nc ująć – po prostu jajo! Czy to na twardo, czy to na miękko, każde zda egzamin zarówno jak i keto kuchni jak i tej tradycyjnej. Pamiętajmy ,że jajo jest nie zastąpionym kompletnym wytworem natury. Zawiera cenne mikro i makroelementy. Jedzmy dużo jaj! Smacznego:) Polecam po benedyktyńsku. O więcej info –> ask google 🙂 na zdjęciach powyżej – jaja w mundurkach. Łatwe w wykonaniu, wystarczy zagotować wodę, dodać łyżeczkę octu i soli, zamieszać i do wirującej się (lekko gotującej) wody wbić jajo. Tak wirujące jajo zacznie zwijać się i ścinać.

Gala-retkowe love!

Nie da się nie pokochać i nie zakochać od pierwszego wejrzenia. Na zdjęciach galaretka z kefirem sojowym , mrożone banany ,lody z masła orzechowego i awokado. Do tego dorzucamy ZAWSZE coś zielonego * brokuły.

Jajowate love!

I po raz kolejny. Co tu dużo mówić. Jajo fantastyczne i nie zawodne. Podane z galaretką malinową, brokułami* ( zawsze coś zielonego 🙂 , lodami solony karmel i mrożonym awokado.

Dlaczego wszystko lub raczej często mrożę warzywa i owoce? Po pierwsze dlatego ,że mrożone banany smakują identycznie jak prawdziwe lody bananowe ( mrożone zielone – zawierają mniej cukrów), dzięki procesowi mrożenia mam ZAWSZE wszystko w zasięgu ręki o takich samych wartościach odżywczych co świeże.

Published by agataredis@gmail.com

Jestem szczęśliwą mamą i realizującą się kobietą. Czego mi więcej do szczęścia potrzeba? Absolutnie niczego. Masz zdrowie i rodzinę - masz wszystko.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: