Zrozumienie

Czyli coś czego wszyscy pragną a czego dostać, nie wszyscy mogą…dlaczego?
Widzisz to inaczej? Świetnie pomóż mi to zrozumieć.

Potrzeba charakteru, by myśleć o wygranej dla obu stron, gdy na przykład Ty i współmałżonek macie inny pogląd na kupno samochodu, kiedy twój dwuletni malec chce iść z tobą do sklepu w różowych spodenkach i pomarańczowej bluzce , kiedy twoje nastoletnie dziecko zamierza wrócić do domu o trzeciej w nocy, a twoja teściowa pragnie Ci doradzić jak na nowo urządzić dom. Trzeba też charakteru, by dążyć do zrozumienia , kiedy sądzisz , że naprawdę wiesz, co myśli druga osoba (zazwyczaj się mylisz) , kiedy jesteś pewien ,że znalazłeś doskonałe rozwiązanie problemu ( zazwyczaj się mylisz), lub kiedy za pięć minut masz niezwykle ważne spotkanie. Trzeba charakteru, by doceniać różnice, szukać trzeciego wyjścia oraz pracować wspólnie z członkami rodziny nad stworzeniem poczucia synergii w naszej kulturze rodzinnej.

U PODSTAW CIERPIEŃ W RODZINIE LEŻY NIEZROZUMIENIE

Stephen R.Covey

Od momentu, kiedy pojmiecie, że trudności wymagają aktywnego przeciwdziałania zamiast impulsywnej reakcji, zaczniecie się uczyć. Staniecie się uczącą rodziną. Sprawdzianem tworzonej przez Ciebie kultury rodzinnej jest to, jak traktujesz swoje najtrudniejsze dziecko.

Bardzo powszechna jest skłonność do przenoszenia własnych uczuć i motywów na za zachowania innych ludzi. ”Skoro to ważne dla mnie, dla nich musi też coś znaczyć”. Jednak nigdy nie wiesz, co dla innych jest wkładem, dopóki nie zrozumiesz, co jest dla nich ważne. Każdy człowiek, żyje w swoim własnym świecie. To co Ty uważasz za misję, dla innych może być nic nie znaczącą sprawą.

Każdy człowiek jest wyjątkowy, toteż każdego trzeba kochać w specjalny, odpowiadający mu sposób. Chcąc powiększać stan emocjonalnego konta, trzeba przede wszystkim zrozumieć i stosować język miłości tej osoby.

Ludzie wewnątrz są bardzo delikatni i wrażliwi

Stephen R.Covey p.301

4 dary które posiada człowiek

Samoświadomość, wyobraźnia, wolna wola, sumienie

Dopóki nie przebaczysz zawsze będziesz ofiarą

Stephen R.Covey pp.88

Published by agataredis@gmail.com

Jestem szczęśliwą mamą i realizującą się kobietą. Czego mi więcej do szczęścia potrzeba? Absolutnie niczego. Masz zdrowie i rodzinę - masz wszystko.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: