Odrzuć wszystkie trwogi, zmartwienia, żyj uśmiechem, radością w miłości i pasji.

Pielęgnuj swoje wartości. Jeśli masz dookoła siebie tych ludzi którzy są przychylni Twojej pracy , miłości i zaangażowaniu oraz pasji , to nie pozwól by oni odeszli. Dbaj o nich, tak jak o siebie samego. Troszcz się o nich jak o siebie samego. Kochaj ich na wiele różnych sposobów – pamiętaj każdy potrzebuje innych stymulacji. Jedni wyrażają siebie i miłość do drugiej osoby poprzez kontakt fizyczny, niektórzy potrzebują użycia słów do pełni zadowolenia.

Związek dwojga ludzi to nie tylko umiejętne dostosowywanie się do codziennie zmieniających się okoliczności, ale i twórcze i kulturalne przeżywanie życia i świata. Jest to sposób reagowania, podobieństwo postaw oraz patrzenie w tym samym kierunku. Dzielenie się empatią , zrozumieniem, tolerancją.

Miłość nie zna zawiści, gniewu, upokorzenia, dumy i złośliwości. W każdej miłości – tej najprawdziwszej dominują takie cechy jak chęć zrozumienia, dzielenia się majątkiem jak i sobą, dzielenie się doświadczeniami duchowymi jak i zrozumieniem. Dzielenie się wartościowymi doświadczeniami. Jest to wyciąganie pozytywnych aspektów wspólnego pożycia tam, gdzie w większości przypadków,, ludzie upadają. Czyli polega to na umiejętnym podkreśleniu ”pozytywnych wartości” jakiegoś złożonego problemu.

Temu, kto potrafi – w miarę możności wraz z partnerem – znaleźć codziennie przynajmniej pół godziny na efektywnie wpływającą rozmowę lub wspólną medytację, będzie się dobrze powodziło.
Każde odświeżenie czystego poglądu przynosi pożytek.
Wewnętrzny dystans do siebie, każdego dnia i spokój umysłu – kluczem do większości konfliktów.
Dzięki świadomej i rozsądnej pilności pozbywamy się lenistwa, obaw i lgnięcia do przyzwyczajeń.
Dawanie najlepszego, na co nas stać, z pełnym zaangażowaniem, radością oraz niewzruszonością i nieobciążanie działania oczekiwaniami lub obawami ma głębokie znaczenie.

Rating: 1 out of 5.

Radosny wysiłek

”Bez pracy nie ma kołaczy” Dobrze znane przez sportowców. By coś przyniosło efekt, trzeba to uprzednio wysiać. Kolejno, obserwujemy rezultaty, wstajemy wcześniej podlewamy i dajemy pozytywne uczucia – bez oczekiwania niczego w zamian. Na tym polega trud miłości, kochaj i pielęgnuj – nie oczekuj, z taką postawą będzie dane Ci posmakować najsłodszego owocu świata.

Im trudniejsza, bardziej uporczywa staje się zewnętrzna lub wewnętrzna sytuacja , tym ważniejsza staje się w niej dbałość o swobodę, przyjaźń i humor.

Published by agataredis@gmail.com

Jestem szczęśliwą mamą i realizującą się kobietą. Czego mi więcej do szczęścia potrzeba? Absolutnie niczego. Masz zdrowie i rodzinę - masz wszystko.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: