LODY NA ŚNIADANIE, jedz jak królowa i król!

A to mój nowy nabytek, post odnośnie lodów śniadaniowych. Prowadzę konto na Instagramie @veggyagata , i często napływają do mnie informacje z pytaniami odnośnie śniadań na zimno. Dlaczego ja je właściwie jem. Dlaczego jem codziennie lody, desery na śniadanie i wyglądam tak dobrze.

Po pierwsze, może dlatego, że są to lody keto lub o niskiej zawartości węglowodanów. Nie dodaję cukrów tylko zamieniam je na ksylitol, erytrytol lub słodziki. W gruncie rzeczy na to na poliole które są przyswajalne a nie mają wysokiego indeksu glikemicznego. Średnio 1g polioli dostarcza ok. 2,4 kcal, podczas gdy 1g cukru – 4 kcal.

Warto jest więc przyjrzeć się tematowi słodzików lub cukrów naturalnie występującym w przyrodzie i zamienić cukier na coś takiego.

Kompozycji i możliwości wiele, jak nieskończenie. Można kombinować do woli, zamieniać przekładać, tu dać czegoś więcej a tam dać czegoś mniej. Jak w życiu czasami trzeba ”spiąć pasa” żeby wyrobić sobie nawyk, zachowania w domu, wypracować reżim czy autorytet, a później sobie odpuszczamy i zmieniamy.

W Polskiej kuchni, chodź niewątpliwie smaczna, brakuje odrobiny fantazji i polotu oraz oderwania się od sztampowego myślenia.

Agata Redis
Po lewej lody makówki – lody na bazie siemienia lnianego, maku oraz nasion. ( na słodko, rzecz jasna) oraz z prawej strony kefirowe love z orzechami, nasionami i pestkami.
Po lewej kefirowa baza, szpinak i mrożone warzywa. Na górę dałam twaróg półtłusty z wiórkami kokosowymi iśmietanką, oraz lody z pasty sezamowej. Pastę sezamową zawszę rozrzedzam w proporcji 1:3 z wodą ( gdzie 1 to woda lub jogurt) żeby lody nie były za tłuste z rana, a ja mogłabym w zamian dodać jeszcze coś na górę mojej zaczarowanej, śniadaniowej miski 🙂
Po prawej jest baza z sałaty lodowej. ( jogurt gęsty typu greckiego lub śmietanka 12%. Ser Capri ( fantastyczny w swojej konsystencji) naprawdę polecam, oraz lody z pasty sezamowej do których, dodałam nasion i pestek.

Ważne!

1.Pamiętaj aby tworzyć kompletny posiłek, i wybierz POD KĄTEM WŁASNEJ AKTYWNOŚCI, planowanej na dany dzień, ŹRÓDŁO ENERGII.
2.Praktykuj, sprawdzaj jak się czujesz i kombinuj – idź do przodu, nie stój w miejscu. Tu i teraz już się NIGDY NIE POWTÓRZY.
3. ”GOLDEN RULE” – złota zasada, o której będę pisała więcej wkrótce. NIE MOŻNA MIEĆ WSZYSTKIEGO – albo węglowodany albo tłuszcze.

Dwa dolne zdjęcia – budowanie bazy.

Published by agataredis@gmail.com

Jestem szczęśliwą mamą i realizującą się kobietą. Czego mi więcej do szczęścia potrzeba? Absolutnie niczego. Masz zdrowie i rodzinę - masz wszystko.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: