Światełko nadziei

Jeśli uważasz, że nie wszystko w twoim życiu układa się jak należy, nie biorąc w nim czynnego udziału pozwalasz, by to, z czym sobie nie radzisz, miało nad tobą kontrolę. Innymi słowy z samego faktu, że tutaj jesteś, wynika, iż nie potrafisz samodzielnie zdecydować, i wziąć odpowiedzialności za własne decyzje.

Tomasz Witowski psycho-manipulacje

CIASTO CZEKOLADOWE KETO Z DYNI

SKŁADNIKI: 3 JAJKA,TWARÓG 200GRAM, KSYLITOL, SÓL, CZUBATA ŁYŻKA MĄKI KOKOSOWEJ, 2 ŁYŻKI / 1 ŁYŻKA KAKAO, KURKUMA, CYNAMON, KUBEK PRZECIERU Z DYNI.

WYKONANIE: Białka ubijamy na sztywno i odstawiamy na bok, resztę składników łączymy ze sobą, A NASTĘPNIE Z BIAŁKAMI – Tylko delikatnie.

Pieczemy 45 minut 180 stopni.

WSKAZÓWKI: na spód dałam pociętą w plastry cukinię, nasiona słonecznika, pestki dyni i ostropest. Smacznego i na zdrowie!

Kiedy dopada Cię zwątpienie…

Wszystko jest tak, jak ma być chodź niekoniecznie tak jak ty byś tego chciała. Zatrzymaj się, zobacz – ciągle nie lubisz tego, co się stało albo nie lubisz tego, co ma się zdarzyć.

Zobacz – nigdy nie masz czasu, żeby smakować teraźniejszość, zatrzymaj się więc, otwórz oczy, uśmiechnij się, ciesz się tą chwilą ,która trwa właśnie teraz pod twoim stopami.

Czasem dzień zaczyna się jak ślimak, powolny, chłodny i śliski ale przecież to ty decydujesz jaki on będzie. Otrząśnij się. Odsuń negatywne myśli – niech cię nie rozpraszają. Oczyść swoją najbliższą przestrzeń, wpuść słońce do swoich myśli i zajmij się tym, co jest ważne.

Beata Pawlikowska

Moc dobrych myśli – lubię Cię

Łatwo jest być miłym kiedy jest miło, łatwo mieć życzliwe i pozytywne nastawienie kiedy wszystko idzie gładko. A czy wiesz dlaczego w twoim życiu zdarzają się trudne i nieoczekiwane rzeczy?

Żeby ci pokazać jaki jesteś naprawdę, czego jest w tobie najwięcej – życzliwości i pozytywnego nastawienia czy może złości, strachu i niechęci.

To jest właśnie chwila prawdy i twoja szansa, żeby to zmienić. Kiedy nauczysz się reagować spokojnie, cierpliwie, życzliwie i pozytywnie w zaskakujących i nieprzyjemnych sytuacjach, one po prostu przestaną się zdarzać.

Szukaj prostych skutecznych rozwiązań, życie stanie się proste kiedy przestaniesz je sobie utrudniać. Nie zgadzaj się na fuszerki, prowizorki i kłamstwa wobec samego siebie. Jeżeli czujesz pustkę i smutek bez powodu, to najprawdopodobniej znaczy że oparłaś swoje szczęście i poczucie własnej wartości na czymś lub kimś poza swoją duszą. Najważniejszą cząstkę siebie wyrzuciłaś na zewnątrz, w podświadomym oczekiwaniu, że ktoś ją przygarnie, przytuli i ukoi. ALE PRZECIEŻ INTEGRALNOŚĆ ISTNIENIA TWOJEJ OSOBY ZALEŻY TYLKO I WYŁĄCZNIE OD TWOJEJ WEWNĘTRZNEJ MOCY.

ZAMIAST WIĘC MARNOWAĆ ENERGIĘ I CZAS SZUKAJĄC NA ZEWNĄTRZ POTWIERDZENIA SWOJEJ WARTOŚCI I AKCEPTACJI, DAJ SOBIE WSPARCIE I PRZYJAŹŃ, KTÓRYCH TAK BARDZO POTRZEBUJESZ. TWÓJ SMUTEK I SAMOTNOŚĆ ZOSTANĄ NA ZAWSZE UKOJONE TYLKO WTEDY, KIEDY TY SAMA DASZ SOBIE WIARĘ I ZAUFANIE DO SAMEJ SIEBIE I UWIERZYSZ W SIEBIE.

Beata Pawlikowska

Moc dobrych myśli – Lubię Cię

Nie pędź. Usiądź i puść myśli. Nie szukaj rozwiązania. Kiedy przestaniesz za nim gonić, samo do Ciebie przyjdzie. Twoje myśli są twoim świadomym wyborem i one tworzą twoją moc. Weź jedną negatywną, ciężką, niechętną myśl, która pojawia się w twojej głowie i zamień ją na konstruktywną. To proste i wymaga niewielkiego wysiłku a od razu poczujesz jak rośnie twoja wewnętrzna moc.

Rating: 1 out of 5.

Published by agataredis@gmail.com

Jestem szczęśliwą mamą i realizującą się kobietą. Czego mi więcej do szczęścia potrzeba? Absolutnie niczego. Masz zdrowie i rodzinę - masz wszystko.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: