Pierogi.

Bo kto powiedział, że pierogi muszą być z mięsem, ruskie lub z jagodami i na dodatek zaklejane w piękną idealnie wyglądającą muszelkę?

A o to moje nowe cudo. Pieróg charakterny. Jakie są idealne pierogi? Czy wtedy gdy nazywamy dobrze wyrobione ciasto sukcesem? Sukces to nic innego jak zdolność do nietracenia entuzjazmu i charyzmy gdy wydaje nam się, że krążymy od porażki do porażki, kwestionując posiadanie jakiekolwiek zdolności.Na to składa się sukces.

Próbujesz, próbujesz aż w końcu coś wyjdzie. Siedzeniem na tyłku, smucąc, że nic Ci nie wychodzi, że życie i Twoje zdolności kulinarne są smutne tak bardzo jak tylko smutne być mogą, niczego nie zmienisz. To jest najzabawniejsze, niczego… Więc skoro tak, to oznacza, że najlepsze tylko przed Tobą!

Wyhoduj w sobie odwagę by przedsięwziąć dziecięce kroki, tak bardzo maleńkie i drobniutkie, jak tylko drobne być mogą, śmiej się i baw upadając, niech każdy upadek będzie rozlanym mlekiem, a każda rozsypana mąka na blatach, ścianach i podłodze Twoim nauczycielem – który jako jedyny pokłada w Tobie nadzieje, jako jedyny wierzy i zawsze trwa przy Tobie, nigdy nie wątpiąc w Ciebie jako istotę ludzką i w talent jaki posiadasz.

Ludzie lubią to co ludzkie, lubią rozmowy o słabościach, wzlotach, upadkach, niekomfortowych sytuacjach. Zatrzymaj się na chwilę, nie zależnie od tego co w tym momencie robisz. Wznieś się ponad wszystko z determinacją uwierz w to co jest “teraz”, w tym właśnie momencie – Twoje uczucia, emocje, smutek, żal, rozgoryczenie, dziwne myśli – to jest “perfect”. To jest piękne, Ty i całe Twoje opakowanie – ciało. Z wzburzonym morzem emocji,złością, szczęściem, radością czy rozczarowaniem. Jesteś wystarczająco idealną istotą o perfekcyjnym wnętrzu i całym opakowaniem. Twoje zdolności kulinarne są wystarczająco eleganckie by stworzyć coś wyrazistego, wyrażającego Twój temperament i charakter. Twoja dusza może być odzwierciedleniem smaków gorzkich, słonych czy ostrych – wyraź swój humor teraz! Wyraź w końcu siebie kobieto i mężczyzno! Rozpakujemy najpierw Ciebie a później tego pieroga. Zajrzyjmy razem co kryje w środku i pokażmy światu jego piękno!

Idealny pieróg, to taki który smakuje Tobą

Przepis na pierogi ze zdjęcia

Ciasto: półtorej szklanki mąki pszennej wysyp na blacie kuchennym. Uformuj kopczyk i do środka wrzuć jedno żółtko, 2-3 łyżki oleju oraz pół łyżeczki soli. Powoli podlewaj ciepłą wodą i jednocześnie zarabiaj ciasto do środka.

Dolewaj wody tylko do momentu aż ciasto będzie wystarczająco kleiste i gotowe do wyrabiania rękoma.

Wyrabiaj ciasto około dziesięciu minut aby było elastyczne, miękkie i odchodziło od dłoni. To oznacza, że jeśli potrzeba, dosypuj mąki – nie przesadź tylko, bo ciasto wyjdzie za twarde! A pamiętaj, że wyrażasz tym siebie 🙂

Ciasto gotowe podziel na dwie porcje. Jedną rozwałkuj na blacie i przy pomocy szklanki lub kubka (polecam kubek ma większą średnicę), wycinaj kółka. Kółeczka rozciągaj jeszcze w dłoniach i nakładaj swój ulubiony farsz! Następnie zlepiaj – po swojemu. Baw się i eksperymentuj. Kulki, muszelki, a może rogaliki? Powodzenia!

Farsz: ser tofu 100 gram, jagody – miseczka, wiśnie w alkoholu 100 gram.

Zlepianie pierogów ma być zabawą a nie stresującym wyzwaniem, czy wyjdą idealne. Idealne wyjdą bowiem wtedy, gdy będą sklejone po swojemu.

Published by agataredis@gmail.com

Jestem szczęśliwą mamą i realizującą się kobietą. Czego mi więcej do szczęścia potrzeba? Absolutnie niczego. Masz zdrowie i rodzinę - masz wszystko.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: