Świąteczna sałatka z Wasabi

Nie ma nic prostszego niż ta przepyszna świąteczna sałatka z Wasabi. Pomysły przychodzą same, często inspiruję się tym co mam, i zastanawiam się nad nową kombinacją bez przymusu kupowania nowych produktów. Ile korzyści?

Mianowicie, ja zaoszczędzam pieniądze, a twórczość wychodzi sama z siebie. Tak niewiele nam potrzeba, żeby stworzyć coś pięknego i smacznego z niczego, lub z czegoś co już mamy w zasięgu ręki. Pomimo to ciągle gdzieś biegamy i czegoś szukamy. Wydajemy nasze ciężko zarobione pieniądze na produkty które już dawno się przejadły.

Prostota i umiar. To dwa klucze które otwierają kolejne drzwi.

Prostota jest metaforą odnoszącą się nie do fikuśnych potraw, ale do tego, co już mamy. Diabeł tkwi w szczegółach, więc rozejrzyj się po kuchni, zauważ co już posiadasz. Może da się z tych produktów coś wyczarować:)

Umiar dotyczy rozrzutności materialnej. Nie wstydem jest, stworzyć coś pięknego i smacznego z resztek. Nie wstydem jest, jedzenie na swój własny sposób. Jeżeli wstydzisz się tego co jesz, to znaczy ,że brak Ci pewności odnośnie tego, że jesz naprawdę dobrze. Jeśli to sprawia, że czujesz się zdrów, nikomu nic do tego. A jednak… wielu gubi przywiązanie do tradycji, i błędny przesąd, że coś powinno być zrobione tak a nie inaczej. Nic nie musi być przyrządzone “tak a nie inaczej” – gwarantuję Ci to.

Ty decydujesz, czy masz ochotę na smak słodko-kwaśny, słodki, słony lub gorzki. Ty decydujesz, czy dana potrawa ma dominować w wasabi, kurkumę czy chilli. Ty decydujesz o konsystencji, lubisz gulaszową, zbitą czy dobrze wypieczoną i chrupiącą? Ty decydujesz o jakiej porze dnia chcesz zjeść i co! Zresztą logicznie, odpowiedziałeś / odpowiedziałaś sobie kiedyś na pytanie dlaczego jesz to co jesz? Co byś jadła lub jadł, gdybyś nie znał niczego co do tej pory, było Ci znane. To jest wasze zadanie domowe na dzisiaj – odpowiedzcie sobie na pytanie, co i jak chcielibyście jeść.

Published by agataredis@gmail.com

Jestem szczęśliwą mamą i realizującą się kobietą. Czego mi więcej do szczęścia potrzeba? Absolutnie niczego. Masz zdrowie i rodzinę - masz wszystko.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: