Zamienniki czyli zawiń ruskie w chiński papier!

RUSKIE W PAPIERZE CHIŃSKIM Z KIEŁBASĄ WEGAŃSKĄ ZAMIAST CIASTA

Bo święta nie muszą być takie ciężkie! Każdego roku ten sam problem, zjedz tyle aby się nie przejeść… Łatwiej powiedzieć, niż w rzeczywistości wykonać. W szczególności kiedy nasze stoły uginają się pod ciężarem potraw. I tutaj dwa rozwiązania jak temu zaradzić:

  1. Stosujmy zamienniki – Ostatnio wpadłam na genialny pomysł jak odchudzić pierogi. Nie z tłuszczu, ale ciasta. To ono w nadmiarze powoduje senność. Rozwiązanie przyszło szybko, chiński papier – idealnie lepki po namoczeniu, cudownie skleja i jest lekkostrawny i proporcjonalnie dziesięć razy cieńszy niż normalne ciasto do pierogów. Myśleliście, że zawsze będziecie musieli walczyć o to by zlepić jak najcieńsze ciasto by wszyscy byli zachwyceni? Otóż nie moi drodzy.
Image result for spring rolls jak zwijac
  1. Nie szykujmy tylu potraw. Jeśli mowa o świętach niech to będzie więc dwanaście, zgodnie z naszą polską tradycją potraw ale nie 2 kilogramy sałatki jarzynowej tylko 1 kilogram. Nie miska ryby po grecku tylko pół. Ty nie będziesz dojadać przez cały tydzień, a w zamian za to po dwóch dniach będziesz się cieszyć świeżo przygotowanym posiłkiem. Pamiętaj, najprostsze rozwiązania są najlepsze.

KRÓTKI FILMIK O TYM JAK SKUTECZNIE ZWIJAĆ CHIŃSKI PAPIER

Published by agataredis@gmail.com

Jestem szczęśliwą mamą i realizującą się kobietą. Czego mi więcej do szczęścia potrzeba? Absolutnie niczego. Masz zdrowie i rodzinę - masz wszystko.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: