KETO DESER – SERNIK

Dopiero teraz polubiłam smak śmietany i i ricotty które w połączeniu z czekoladą gorzką komponują doskonały deser słodko / wytrawny. Dodając chilli lub soli morskiej możesz stworzyć niewyobrażalnie smaczny deser o zupełnie nowych – dotąd Ci nieznanych walorach smakowych. Odkrywaj na nowo, ucz się jak byś dopiero co się urodził. Dzieci ucząc się nowych rzeczy , czerpią radość. Nie ważne czy coś jest smaczne czy nie, nie ważne czy bolało i są zadrapania – na tym polega zabawa. Nie bój się, baw się i korzystaj z możliwości jakie daje Ci życie.

Keto deser zrobiłam z poniższych składników

  1. Śmietana 30% 100ml
  2. 250 gram Ricotty / mascarpone
  3. 1 łyżka żelatyny
  4. 1 łyżka erytrytolu (substancja słodząca)
  5. 100 gram twarogu
  6. Łyżka wegańskich protein – dla chętnych / opcjonalnie

Wszystkie składniki oprócz śmietanki 30%, zblendowałam razem na gładką masę , wlewając pod koniec rozpuszczoną w 100 mililitrach gorącej wody – żelatynę.

Masę przelałam do kielichów od wina. Śmietankę 30% ubiłam mikserem na sztywno i dodałam czekolady 90% w proszku oraz łyżkę wegańskich protein.

Całość udekorowałam wiórkami z kokosa i wstawiłam do lodówki – smacznego.

Dlaczego ten przepis jest wyjątkowy? Bo nie napisałam w nim ,że do musu czekoladowego dosypałam soli dla podkreślenia smaku. Tak jak możesz kupić czekoladę z chilli lub z dodatkiem soli morskiej tak i ja skomponowałam ten deser. Ten ciekawy dodatek i wskazówkę zostawiłam jednak dla tych którzy faktycznie chcą spróbować oryginalności w kuchni , nie uwzględniając go w przepisie.

Rating: 1 out of 5.

Published by agataredis@gmail.com

Jestem szczęśliwą mamą i realizującą się kobietą. Czego mi więcej do szczęścia potrzeba? Absolutnie niczego. Masz zdrowie i rodzinę - masz wszystko.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: