Keto omlet pieczarkowo-oliwkowy na śmietanie

Odkąd odkryłam co to znaczy być w stanie ketozy, nie była bym wstanie cofnąć się i wrócić do wcześniejszego sposobu odżywiania. Chodź by mnie ciągali siłą nic nie zmieniło by mojego obecnego trybu odżywiania. Na Keto jestem od 28 lutego 2020 a bloga prowadzę od 1 stycznia 2020. Co się zmieniło? Wiele, a właściwie wszystko, chodź z pozoru mogło by się wydawać , że nie wiele – ale zaufajcie mi, ta dieta czyni cuda – dosłownie. Wcześniej 70-80% warzyw i owoców ,15% białek , 30% węglowodanów w postaci owsianek , mąk itp) no i nie wiele procent zostało dla tłuszczy.

Tak właściwie, tłuszcze pochodziły głównie z serów, orzechów , awokado , nasion szałwii hiszpańskiej, siemiania lnianego i okazjonalnie z ryb. Nie smażyłam potraw bo wydawały mi się być zbyt ciężkie. Taka dieta była całkiem zdrowa, chodź bardzo uboga w tłuszcze. Co było więc nie tak?

1.Całe życie podporządkowane jedzeniu. Obowiązkowe śniadanie, a jak bym wtedy mogła to wiwatowała bym z transparentem nie wychodź z domu bez śniadania.

2.Obowiązkowa przegryzka pomiędzy kolacją a śniadaniem.

3. Wycieczki, wypady , wyjścia = sprawdzanie menu z wyprzedzeniem, zakupy i szykowanie prowiantu na wycieczki, wyjścia o stałych godzinach zazwyczaj dostosowane do moich potrzeb. Co to znaczy? Musiałam wy-cyrkulować z czasem żeby trafić w okno żywieniowe, bo głodna, robiłam się bardzo niespokojna i nerwowa. Napomknę , że w przeciwieństwie do normalnej diety zalecanej i rekomendowane przez różne ośrodki zdrowia głód na diecie keto nie powoduje niepokoju, lub spadku energii a wręcz przeciwnie służy rozbudowie tkanki mięśniowej, pomaga w skupieniu i jest przyjemny. Cóż za sprzeczność głód – przyjemność? No więc, w KETO jako tako głodu nie odczuwasz, może zacznijmy od tego. Może dlatego mówi się,że będąc w stanie ketozy wszyscy czują się trochę jak na haju! Ciągły błogostan, dzięki dużej ilość ciał ketonowych. Skłamała bym gdybym, zaprzeczyła.

Na normalnej, zalecanej diecie, często dopadał mnie niepokój związany ze sprawami życia codziennego. Ale przez 5 lat się tym nie przejmowałam, ponieważ raz wydawało mi się ,że moja dieta jest wręcz nienaganna a dwa przecież każdy boryka się z jakimiś stanami lękowymi.

Haha cóż, nic bardziej mylnego. Może kiedyś będzie Ci dane posmakować co to znaczy stan ketozy, spokój ducha, zaoszczędzony czas i pieniądze oraz prawdziwe zdrowe bogate w tłuszcze jedzenie. A o to kolejny przykład pysznego ketogenicznego omleta z pieczarkami w sosie śmietanowym.

#veggyagata

Rating: 1 out of 5.

Published by agataredis@gmail.com

Jestem szczęśliwą mamą i realizującą się kobietą. Czego mi więcej do szczęścia potrzeba? Absolutnie niczego. Masz zdrowie i rodzinę - masz wszystko.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: